Trafo Kompresör Fiyatları

Trafo ya da tam ismi ile transformatör, en az iki devre arasındaki enerji akışını sağlayan aletlere verilen isimdir. Ancak pek çok trafo tek başına herhangi bir anlam ifade etmez. Mutlaka bazı bütünleyici parçalarının da olması gerekir. İşte bu parçalardan bir tanesi de hava kompresörleridir.
Yani trafo kompresör fiyatları da hesaba katıldıktan sonra bir trafo meydana getirilmesi ile ilgili bütçe netleşmiş olacaktır. Aynı zamanda trafolarda olduğu gibi hava kompresörlerinde de güvenlik hayati önem taşımaktadır. Bu nedenle belirli parçaların zaman içerisinde değiştirilmesi ve bakımının eksiksiz yapılması şarttır.

Trafo Kompresör Fiyatları

Kompresör Kurulurken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hava kompresörlerinin kurulumunda dikkat edilmesi gereken en önemli unsurlardan bir tanesi, kompresörün duvardan en az 50 cm uzakta yer almasıdır. Buna ek olarak kompresörün yer aldığı zeminin de tam olarak düz olduğuna dikkat edilmesi gerekir. Bu düzlük bir su cetveli ile rahatlıkla ölçülebilir. Bu sayede kompresör çok daha güvenli bir şekilde çalışabilecektir. Öte yandan yağ göstergelerine de dikkat edilmesinde yarar vardır. Yağ seviyesinin ne kadar olması gerektiği, trafo kompresör ürünlerinde göstergenin hemen yukarısında belirtilmektedir. Keza şalter kapağının çıkarılması suretiyle faz ve topraklama bağlantılarının da eksiksiz bir şekilde yapılmış olması gerekir.

Arıza ve Bakımlar Hakkında

Trafolar için hava kompresörü satın alırken muhakkak kompresör arızaları için destek olacak bir firma ile anlaşmakta yarar vardır. Bu alanda deneyimi bulunan ve kurumsal bir kimliğe sahip firmalar, müşterilerini kompresör bakım ve onarımı alanında her daim memnun edecektir. Öte yandan kompresörlerin bakımlarının eksiksiz olarak yapılması da hem çok daha uzun kullanım ömrüne sahip ürünler elde edilmesi hem de can ile mal güvenliğinin ve yaşam kalitesinin en üst seviyeye çıkarılması açısından son derece yararlı olacaktır. Nitelikli hizmet sunan ve emeğinin karşılığını talep eden firmalar, doğal olarak trafo kompresör fiyatları bağlamında biraz daha yüksek ücret talep edebilecektir. Ancak mağdur olmamak adına Aydın Trafo kompresör fiyatları hiçbir zaman yegane ölçüt olarak ele alınmamalıdır.

Kompresör Parçalarının Değiştirilmesi ve Kontroller

Trafo hava kompresörlerinin parçalarının muhakkak belirli aralıklar ile değiştirilmesi gerekmektedir. Ancak her parça için değiştirme süresi farklıdır ve bu süreler parçasına göre üç katına göre değişkenlik arz edebilir. Aynı zamanda sadece parça değişimlerinde değil, yağ kaçağı ve kayış gibi kontrollerin yapılmasında da belirli saatler bulunur. Bu saatlerin sonunda muhakkak kontrollerin eksiksiz bir şekilde yapılması gerekecektir. Örnek olarak yağ kaçağı kontrolü için ideal süre 2000 saat iken, termostatın değiştirilmesi için geçmesi gereken azami ideal süre 6000 saattir. Öte yandan parça değişimi icap ettiği zaman muhakkak bu parçaların orijinal olanları ile değiştirilmesi lazımdır. Değiştirme hizmetini sunan firmanın da bu alanda uzman personelleri ile hizmet vermesi şarttır.

Trafo Kompresör Fiyatları

Parça Değişimi ve Bakım Niçin Çok Önemlidir?

Hava kompresörleri, yağ soğutmalı çalışan kompresörlerdir. Bu nedenle de yağ yaklaşık olarak seksen derecelik bir ısıya maruz kalacaktır. Bu durum da elbette sadece kompresörler için değil her türlü cihaz için zarar verici olabilir ve aşınmalara yol açabilir. Daha uzun vadeli sorunsuz kullanım için de düzenli parça değişimi şarttır.

Hava Kompresörü Fiyatlarında Aydın Trafo

Hava kompresörü fiyatları markadan markaya değişebilir. Ancak bunlar arasında en popüler olanlardan bir tanesi Aydın Trafo’dur. Aydın Trafo bu alanda en deneyimli markalardan bir tanesi olmasının yanı sıra fiyat ve fayda dengesi bakımından da yeteri kadar tatmin edici ürünleri piyasaya sunmaktadır. Keza sık kullanılan bir marka olmasından dolayı servis ve bakım gibi hizmetlerine erişmek de çok daha kolay olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Trafo Hava Kompresörü Fiyatları başlıklı makalemizde Alteksan trafo, trafo hava kompresörü fiyatları ve trafo nedir hakkında bilgiler verilmektedir.