Trafo Hava Kompresörü Fiyatları

Herkes tarafından trafo olarak bilinen ancak esas adı transformatör olan cihazlar, iki ya da daha fazla devre arasında enerji aktarımını sağlamak için kullanılır. Bu cihazları bazı durumlarda büyük bir şehre ya da mahalleye, bazı durumlarda da sadece küçük bir alana enerji sağlamak için kullanmak mümkündür. Ancak elbette trafoların kullanım alanlarına göre özellikleri, gerilimleri, dayanma eşikleri ve kapasiteleri de farklı olacaktır. Trafo nedir sorusunun cevabı da özetle bu şekildedir. Aynı zamanda güvenlik bakımından da trafolar konusunda dikkatli olunmasında yarar vardır. İzolasyon trafosu benzeri önlemler muhakkak alınmalı ve bakımları eksiksiz, düzenli bir şekilde yapılmalıdır.

Trafo Hava Kompresörü Fiyatları

Trafo Hava Kompresörleri

Trafolar sadece tek bir parçadan meydana gelmez. Birtakım bütünleyici parçaları bulunur ve bu parçaları esasında trafolar ile bütün olarak düşünmek gerekir. Bu parçalar arasında en önemli olanlardan bir tanesi de hava kompresörleridir. Hava kompresörleri üreten pek çok firma olduğundan dolayı fiyatları da değişken olabilir. Bu firmalar arasında en çok tercih edilenlerden bir tanesi de Alteksan Trafo’dur. Alteksan trafo hava kompresörü fiyatları fiyat ve fayda dengesini çok iyi bir şekilde yansıttığından dolayı da tercih sırasında genelde başta yer alır.

Alteksan Trafo Avantajları

Alteksan Trafo marka kompresörleri tercih etmenin bir diğer önemli avantajı ise bu marka kompresörlerin rahatlıkla servis ve bakım hizmetlerinin temin edilebilmesidir. Esasında malzeme ve işçilik kalitesi son derece makul olduğundan dolayı sık arıza görülmeyecektir. Ancak elbette işini garantiye almak isteyenler ve bakımları eksiksiz, tam zamanında yaptırmayı düşünenler Alteksan trafo ile çalışırsa; sık tercih edilen bir marka olduğundan dolayı her şehirde bu marka için servis hizmeti bulmak mümkün olabilecektir.

Fiyatlar Üzerinde Rol Oynayan Hususlar Arasında Neler Gösterilebilir?

Modeli, markası ve özellikleri ne olursa olsun trafo hava kompresörü fiyatları üzerinde rol oynayan birkaç önemli unsur bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi, trafoların dayanma eşiği ve kapasitesidir. Yani trafoların kullanım amacına göre farklı fiyatları olması son derece normaldir. Başka bir deyişle küçük bir siteye enerji dağıtımı yapan trafo ile bir mahalleye enerji dağıtımı yapan trafo doğal olarak farklı fiyatlara sahip olacaktır. Aynı zamanda trafolarda kullanılan malzemelerin kalitesi ve trafo üretimindeki işçilik kalitesi de fiyatlar üzerinde rol oynayacaktır. Alteksan trafo hava kompresörü fiyatları bunlar ışığında daha iyi değerlendirilebilir.

Trafo Hava Kompresörü Fiyatları

Hava Kompresörü Kurulumu ve Çalıştırılması Hakkında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Trafo hava kompresörü kurulumu ve çalıştırılmasında da dikkat edilmesi gereken bazı önemli hususlar bulunur. İşte bunlardan bir tanesi de kompresörün duvara ya da benzeri herhangi bir yere uzaklığının en az 50 cm olmasıdır. Bu hem mal hem de can güvenliği açısından gereklidir. Aynı zamanda faz ve topraklama bağları da dikkatle incelenmelidir. Bu bağlantılar genel olarak şalter kapağının hemen altında yer almaktadır. Yağ seviyesinin ölçülmesinde de yarar vardır. Bu bağlamda yağ seviyesinin ne kadar olması gerektiği, Alteksan marka kompresörlerde göstergenin hemen üstünde yer almaktadır.

Parça Değişimi İhmal Edilmemeli

Hava kompresörlerinin belirli parçalarının muhakkak zaman içerisinde değiştirilmesi gerekir. Zira hava kompresörleri yağ soğutmalı cihazlardır. Hal böyle olunca da cihaz içerisindeki yağ seksen dereceyi aşacak ısılara ulaşabilir. Bu durum da doğal olarak cihazdaki birtakım parçaların aşınmasına yol açacaktır. Hem sorunsuz hem de güvenli bir kullanım için de belirtilen azami sürelere gelinmeden parça değişimi şarttır. Ancak değiştirilen parçaların orijinal olmasına da dikkat edilmelidir.

Bir önceki yazımız olan Teisaş Trafo Merkezleri Haritası başlıklı makalemizde Teisaş Trafo Merkezleri Haritası, trafo nedir ve Trafo Türleri hakkında bilgiler verilmektedir.