SVC Endüktif Güç Kontrol Rölesi

Oldukça yüksek bir teknolojik donanıma sahip ve tamamen yerli-milli kaynaklar ile üretimi gerçekleştirilen svc endüktif güç kontrol rölesi devrelerdeki endüktif enerji dengesini sağlamak ve elektrik kaçaklarının önüne geçmek gayesiyle dizayn edilmiştir. Özellikle büyük ve ağır üretim süreçlerinin yaşandığı sanayi işletmeleri tarafından tercih edilen bu teknolojideki ürünler, birçok işletmenin ihtiyaç ve gereksinimlerini karşılayacak özellikte ürünler olmakta olup aynı zamanda yenilikçi ve inovatif çözüm yollar geliştirmektedir. Öte yandan svc endüktif güç kontrol rölelerinin 12 ile 18 değer aralığı arasında kademe seçenekleri mevcuttur. Bu kademe aralığında yer alan endüktif güç kontrol röleleri birçok işletme için yeterli düzeyde yarar sağlamaktadır.

SVC Endüktif Güç Kontrol Rölesi Ne Anlama Geliyor?

Svc endüktif güç kontrol rölesi ” isminde yer alan SVC’nin açılımı ”Statik Var Kompanzasyonu”’dur. Dolayısıyla bu kompanzasyon sistemleri, devrelerde yer alan reaktif güç dengesinin korunmasını sağlayan ve devredeki costanjantın, endüktif reaktörler ve çıkarılıp takılabilen kondansatörler yardımı ile dağıtılmasını sağlayan sistemlerdir. Endüktif güç kontrol röleleri oldukça hassas bir yapıda olmakta olup, son derece yüksek düzeyde performans gösterebiliyor. Ayrıca bu sistemler şebeke sistemlerinin analizörü olma görevini de üstleniyor. Svc endüktif güç kontrol rölelerinde meydana gelen akım ve gerilimin değerleri genelde 1-31 değerleri arasında değişim göstermektedir.

SVC Endüktif Güç Kontrol Rölesi

SVC Endüktif Güç Kontrol Rölesi Hangi İşletmelerde Kullanılır?

Kapasitif ve reaktif enerjiler arasında güç dengesi sağlamak amacıyla oldukça işlevsel bir ürün olan svc endüktif güç kontrol rölesi sistemleri günümüzde pek çok küçük ve büyük çaptaki işletmelerin yoğunlukla tercih ettiği kompanzasyon sistemlerindendir. Bu sistemler genel anlamda kapasitif yük üretiminin gerçekleştiği ve devrelerde yer alan fazların eşit olmadığı sanayi işletmelerinde tercih ediliyor.

SVC Endüktif Güç Kontrol Rölesinin İşlevleri Nelerdir?

Günümüz modern sanayi işletmelerinde kullanılan elektrik panolarının vazgeçilmez entegre cihazları arasında bulunan svc endüktif güç kontrol rölesi devrelerde ortaya çıkan gerilim ve akım dengesinin sağlanmasında oldukça etkin bir performans gösteriyor. Bunun yanı sıra reaktif güç dengesindeki eşitsizlikleri dengelemekte oldukça verimli bir performans gösteren bu cihazlar haberleşme altyapısına sahip olduğu için uzaktan kumandayla da kontrol edilebiliyor.

 

Bir önceki yazımız olan İstanbul Kompanzasyon Arıza Servisi başlıklı makalemizde İstanbul Kompanzasyon Arıza, İstanbul Kompanzasyon Arıza Servisi ve Kompanzasyon Arıza Servisi hakkında bilgiler verilmektedir.