İstanbul Kompanzasyon Arıza Servisi

İşletmelerde kullanılan elektrik enerjisinin düzenli dağıtılmasını sağlayan sistemlere kompanzasyon sistemleri denilmektedir. Kompanzasyon sisteminin kurulum basit olsa da bu sistemlerde oluşabilecek olan arızaları tespit etmek daha zordur. İstanbul kompanzasyon arıza servisi profesyonel ve yetkili servis elemanları ile tüm kompanzasyon sistemleri üzerinde cihaz yardımı ile ölçümler yaparak arızaları tespit etmektedir. Kompanzasyon sistemlerinin düzenli çalışması ve arıza yapma ihtimalinin düşürülmesi için bakımların düzenli olarak yapılması gerekmektedir. Her işletme kullanmış olduğu kompanzasyon pano sistemlerinin bakımlarını periyodik olarak yaptırmalıdır.

Kompanzasyon Arızaları

Elektrik tesisatları üzerine kurulan kompanzasyon sistemleri kullanım süresi içerisinde çeşitli arızalar oluşturabilecektir. Oluşabilecek arıza boyutuna göre can ve mal güvenliği konusunda riskler oluşturabilecektir. Kompanzasyon panolarında meydana gelen arızalarda, bazı devre elemanları elektrik kaçaklarının oluşmasına neden olabilecek ve tüm sistemin, cihazların zarar görmesine neden olabilecektir. İstanbul kompanzasyon arıza servisi tüm elektrik sistemlerinizin ve kompanzasyon pano sistemlerinizin arıza yapmadan tüm bakımlarını düzenli olarak yaparak, sistemde arıza oluşma riskini azaltmaktadır. Arıza durumlarında da gerekli tüm tedbirleri alarak, can ve mal güvenliği konusunda risk oluşturmadan arızanın giderilmesini sağlayacaklardır.

İstanbul Kompanzasyon Arıza Servisi

Arıza Tespiti

İstanbul kompanzasyon arıza servisi işletmelerde kurulu bulunan kompanzasyon panolarında arıza tespiti yapabilmek için öncelikle pano içerisinde termal cihazlar kullanarak tespit yapmaya çalışmaktadır. Kompanzasyon sistemleri üzerinde oluşan arızaları tespit etmek oldukça zordur. Arızayı tespit edebilmek için sistemde bulunan tüm devre elemanlarının test edilmesi gerekir. Arıza tespiti için en önemli aşama, tespit işlemlerinin yönetmelikle belirlenmiş yetkiye sahip kişiler tarafından yapılmasıdır. Bu yetkiye sahip kişiler elektrik mühendisi diplomasına sahip kişilerdir.

Servis Hizmetleri

İşletmelerde kullanılan kompanzasyon panolarında meydana gelebilecek her türlü arıza durumlarının giderilmesi için İstanbul kompanzasyon arıza servisi hizmetlerinden faydalanabilirsiniz. Servis hizmetlerinde tüm panoların bakımları düzenli olarak yapılmakta ve arıza oluşmadan, hasarlı ve yıpranmış devre elemanları tespit edilerek değiştirilecektir. Servis hizmetlerinin doğru yapılabilmesi için kompanzasyon konusunda deneyimli ve yetkili kişiler tarafından gerekli ölçümlerin ve tespitlerin yapılması önemlidir. Kompanzasyon sistemlerinin düzenli çalışması için yıllık bakımlarının belirlenen periyodik aralıklarla yapılması önemlidir.

 

Bir önceki yazımız olan Sakarya Kompanzasyon Arıza Servisi başlıklı makalemizde Kompanzasyon Arıza Servisi, Sakarya Kompanzasyon Arıza ve Sakarya Kompanzasyon Arıza Servisi hakkında bilgiler verilmektedir.