Led Trafo Fiyatları

Birçok alanda daha verimli aydınlatma sağlayabilmek için ya da dekoratif amaçlı aydınlatmalar için led aydınlatma sistemleri kullanılmaktadır. Led aydınlatma şeritlerinin çalışabilmesi için trafoya ihtiyaç vardır. Her led sistemi
için ayrı bir led trafo kullanılmaktadır. Let trafo fiyatları kullanılacak led şeridin uzunluğu ve ihtiyacı olan amper değerine göre belirlenmektedir. İşlevselliği yüksek led aydınlatma sistemleri kullanılırken bu sistemlerin verimli çalışmasını sağlayacak uygun güçte trafo sisteminin olması önemlidir.

Led Trafo Fiyatları

Led Trafo

Yaşam alanlarının birçok yerinde modern bir görünüm oluşturabilmek için kullanılan aydınlatma sistemlerinin özellikleri büyük önem taşımaktadır. Led şerit aydınlatma sistemleri ile daha gösterişli alanlar oluşturulabilir. Led aydınlatma sistemleri farklı alanlarda farklı özellikleri ile kullanıldığı için kullanılan özelliğe göre led trafo seçiminin de dikkatli yapılması gerekir. Kullanacağınız şerit ledlerin mevcut amper hesabı yapılmalı ve şerit led amper değerinin bir kademe üzerinde amper değerine sahip trafo kullanılmasına dikkat edilmelidir. Let trafo fiyatları sahip oldukları amper değerine göre belirlendiği için ihtiyacınız olan değere yakın olanı seçmeniz maliyetinizi düşürecektir.

Şerit Led Trafosu

Led aydınlatmanın kullanıldığı alanlarda yüksek enerji verimliliği için kullanılan şerit led trafoları metal bir kasa içesinde bulunmakta ve güvenli kullanım sağlamaktadır. Şerit led kullanacağınız alanın durumuna göre düşük maliyet oluşturmak için sağlam 2. el trafo kullanabilirsiniz. Kesintisiz enerji kullanabilmeniz için şerit led trafoları her zaman büyük öneme sahiptir. Trafo olmadan şerit ledlerin aydınlatma sağlaması imkansızdır. Led trafolar pcb kartından oluşmakta ve şerit ledin ihtiyaç duyduğu amper seviyesinde akım sağlayarak aydınlatmanın oluşmasını sağlamaktadır. Trafonun amper değeri, şerit led amper değerine eşit ya da düşük olursa kesintiler oluşacaktır.

Trafo Fiyatları

Aydınlatma ürünleri tedariki yapan firmalar sürekli yeni ürünler geliştirmekte ya da yeni teknoloji ürünleri müşterileri ile buluşturmaktadır. Led trafo fiyatları yaşanan teknolojik gelişmelere ve cihazın amper gücüne göre farklı oranlarda sunulmaktadır. Led trafolar, led aydınlatma sisteminin alt yapısını oluşturmakta ve sistemin devamlılığını sağlamaktadır.

Orta Gerilim Trafoları

Genellikle şehir merkezlerinde ihtiyaç olan elektrik enerjileri için bina tipi trafo merkezi kullanılmaktadır. Bunlar zemini dayanıklı ve çevre estetiğini bozmayan alanlara yerleştirilmelidir. Elektrik santrallerinden yüksek gerilim ile gelen elektrik enerjisini alçak gerilim seviyesine düşürmek için 400 KVA gücünden fazla olan trafoların ihtiyaç duyulduğu alanlara kurulmaktadır. Kapalı bir alan ya da kapalı bir bina şeklinde olduğu için bina tipi olarak adlandırılır.

Led Trafo Fiyatları

Led Trafo Tamiri

Led şerit aydınlatma sistemlerinin en önemli parçası olan led trafolar çoğu zaman kullanım kaynaklı arızalar oluşturabilmektedir. Led trafo fiyatları küçük metal kutu ve içerisinde pcb kartı bulundurduğu için diğerlerine göre oldukça ucuzdur. Pcb kartında kırılmalar olduğunda alüminyum bağlantı yollarında kırılmalar oluşur ve akım kesildiğinden çalışamaz duruma gelir. Arıza tamirlerinde kırılan alanlara kablo ile köprü bağlantıları yapılabilir ya da lehim yöntemi ile akım yolu birleştirilebilir. Tamiri en basit olan bir sisteme sahiptir.

Led Trafo Nerelerde Kullanılır?

Led trafolar, binaların iç ve dış dekorasyonlarında kullanılan şerit led aydınlatma sistemlerinin çalışması için kullanılmaktadır. Her türlü ışıklı dekorasyon sistemlerinde, yaya yolu aydınlatma sistemlerinde, bahçe aydınlatmalarında kullanılabilmektedir. Şık bir görünüme sahip olduğu için led aydınlatma sistemlerinin kullanım alanı çok geniştir. Kullanılan her led aydınlatma sisteminin alt yapısını ise led trafolar oluşturmaktadır. Aydınlatma sistemlerinde büyük enerji tasarrufu sağladığı için şerit led aydınlatmaları tercih edilmektedir. Daha kaliteli, verimli ve kesintisiz enerji sağlanabilmesi için led trafonun amper değerinin yüksek olmasına dikkat etmek gerekir.

Bir önceki yazımız olan Topraklama Raporu Örneği başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.