Grup Arge Kompanzasyon Kontaktörü

Kompanzasyon ile ilgili çok sayıda duyum almış olabilirisiniz. Ancak doğru ve de güvenilir bilgi almak için, doğru kaynaklardan yararlanmalısınız. Kompanzasyon, elektrik tüketimini en aza indirirken, verimi arttırma konusunda yapılan çalışmamalarda çok başarılı bulunan bir sistem olarak adlandırılıyor. Ancak kompanzayon bahsedilen elektrik verimini arttırma çalışmalarında tek başına maalesef yeterli olamayabilir. Yeterli bir kurulum ve de yoğun elektrik kullanımda bile geçerli olan verim artışını sağlamak amacı ile kontaktör kullanımı yaygınlaşmaya başladı.

Kompanzasyon sistemine bağlı olarak çalışan kontaktör paneli de tıpkı konpanzasyon gibi bir kurulum gerektiriyor. Elektrik panelinize, ekstra hiçbir yük bindirmeden, enerji kullanımını arttırabilir, kullanım ücretlerini gayet aşağı çekebilirsiniz. Bu kadar kısa zamanda, bu kadar yoğun ilgi gören kontaktörler, sizin de uzun zamandır ihtiyaç duyduğunuz enerji tüketimini, çok kolay bir şekilde sağlayabilir. Özelikle grup ARGE kompanzasyon kontaktörü bu konuda adını elektrik paneli sektöründe duyurmuş olan bir sistemdir.

Grup Arge Kompanzasyon Kontaktörü

Kontaktör Hayat Kurtarır

Kompanzasyon panellerinin izinden giden kontaktörler de tıpkı kompanzasyonlar gibi hayat kurtarıyor. İş yerinizde çıkabilecek büyük ya da küçük bir yangın bile ticari kayıplara sebebiyet verebilirken; sizi ve de o mekanda çalışanları, yaşayanları da demoralize edebilir. Dolayısı ile hayati bir değeri taşıyan kontaktkörler de dikkatle incelenmesi ve de kurulumu gerçekleştirilmesi gereken sistemlerdendir. Grup ARGE kompanzasyon kontaktörü de bu konuda öneriler arasında yer alan kontaktörlerdendir.

Kontaktörler, Kompanzasyondan Farklı Bir İşlev Mi Görüyor?

Kontaktörler, kompanzasyondan farklı bir işlev görmesi ile birlikte; konpanzasyonlara bağlı olarak verimi yükseltiyor. Kompanzasyon panellerinde yer alan kontaktörler yüksek gerilimleri düşürerek hızlı elektrik akımını sağlayıp, kaçak enerji kaçaklarını en aza düşürmede yararlı oluyor. Bu durumu sağlamak amacı ile yurt dışında ve de Türkiye’de faaliyet gösteren iş yerleri, fabrikalar, resmi kurumlar, yerleşim yerleri gibi mekanlarda grup ARGE kompanzasyon kontaktörü kullanımı yaygınlaşıyor.

Kompanzasyonsuz Kontaktör Kullanılır Mı?

Kompanzasyon paneli sahip olamayan bir elektrik dağıtım birimi; kontaktör kullanımını doğru şekilde sağlayamaz. Bunu en iyi şekilde sağlamak için ise; grup ARGE kompanzasyon kontaktörü kullanımını sağlamalısınız.

 

 

Bir önceki yazımız olan Grup ARGE Kompanzasyon Kondansatörü başlıklı makalemizde Grup ARGE Kompanzasyon, Grup ARGE Kompanzasyon Kondansatörü ve grup ARGE kompanzasyon kondansatörü parçaları hakkında bilgiler verilmektedir.