Grup ARGE Kompanzasyon Kondansatörü

Grup ARGE kompanzasyon kondansatörü taşıdığı değer ve nitelik açısından normal kondansatör sistemlerinden daha fazla verimle çalışma sağladığı için ve yüksek akımdaki geçişlerin olduğu devrelerde kullanıma daha uygun olduğu için her işletmede kullanılması gereken devre sistemleri arasında yer alıyor.

Kompanzasyon Ne Anlama Geliyor?

Kompanzasyon kondansatörünün nasıl çalıştığını anlamak için öncelikli olarak kompanzasyon ne anlama geliyor sorusunun yanıtını bilmek gerekir. Kompanzasyon panoları, büyük ve küçük çaptaki sanayi işletmelerinin çoğunlukla tercih ettiği, santrallerde kullanılabilir hale getiren elektrik enerjisinin güvenli bir şekilde bu işletmelere dağıtılmasını sağlayan ve devrelerdeki reaktif enerjinin verimli kullanılmasına yarayan sistemlerdir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmek için işletmelere kompanzasyon panoları kurulmaktadır. Dolayısıyla kondansatörler de bu sistemlerin vazgeçilmez entegre parçaları arasında yer alıyor. Ancak unutulmamalıdır ki grup ARGE kompanzasyon kondansatörü gibi entegre parçalar amacına uygun bir şekilde seçilmeli ve kompanzasyon panolarına yerleştirilmelidir.

Grup ARGE Kompanzasyon Kondansatörü

Grup ARGE Kompanzasyon Kondansatörü Çalışma Prensibi

Grup ARGE kompanzasyon kondansatörü çalışma şekli yapısal anlamda karmaşık gibi görünse de esasen kullanımı ve işleyişi oldukça basit bir üründür. Bu ürünler bobine elektrik enerjisinin iletimi gerçekleştiği zaman sistemde yer alan kontaklar açıksa kapatır, kapalıysa açar. Bu cihazlar can ve mal kaybını her zaman tehdit edebilecek nitelikte cihazlar olduğundan uzaktan kumanda ile kontrol ediliyor. Cihazda yer alan anahtarların her biri elektromanyetik nitelikte çalışma gösteriyor.

Grup ARGE Kompanzasyon Kondansatörü Nasıl Seçilir?

Grup ARGE kompanzasyon kondansatörü bilindiği üzere kompanzasyon panolarına entegre edildiği zaman; yüksek yüklerde devrelerin kullanıldığı işletmelerde oldukça yüksek performans sergileyerek işletmelerin ihtiyaç duyduğu enerjinin karşılanmasını sağlıyor. Bu bakımdan işletmeler için oldukça ideal bir ürün olan Grup ARGE kompanzasyon kondansatörlerinin seçimi oldukça önemli bir konudur.

Öncelikli olarak bu ürünü kullanmaya karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken, kompanzasyon panosu için hangi ürünün uygun olduğuna tespit etmek olmalıdır. Bunun tespitini yapmak için de bazı değerlerin bilinmesi gerekir. Kompanzasyon kondansatörlerinin doğru ve uygun bir şekilde seçilmesi için kompanzasyon panolarındaki devre elemanlarının sahip olduğu güç değerinin ve şebekeye gelen gerilimin değerinin hesaplanması gerekir.

Bir önceki yazımız olan Gebze Kompanzasyon başlıklı makalemizde gebze kompanzasyon, Gebze Kompanzasyon sistemleri ve Kompanzasyon Avantajları hakkında bilgiler verilmektedir.