Elektrik Muayene Raporu

Elektrik kullanımında karşılaştığınız bütün sıkıntıların kaynaklanma sebebi genellikle aynıdır. Elektrik ölçümlerinin yapılmaması, kompanzasyon panellerinizin yanlış montajı ve de elektrik bakımı sırasında almanız gereken elektrik muayene raporu belgesinin alınmaması, hatta bu bakımların yılda bir defaya mahsus olmak üzere yapılmaması, atlanması. Tüm bu dikkatsizlikler sonucunda elektrik bağlantılarınızda ya da panelleriniz de her türlü sıkıntı ile karşılaşmanız mümkün. Benzeri sorunlar ile karşılaşmak istemeyen kullanıcıların mekan ne olursa olsun ya da kullanılacak elektriğin kvar ölçümü ne olursa olsun; elektrik aksanlarını kullanmadan önce mutlaka elektrik muayene raporu almak için başvurmalısınız.

Elektrik Muayene Raporunu Almak Neden Önemli?

Muayene raporları sizlere, elektrik kullanımınızda ki gerilemenin, kalitesiz elektrik kullanımının, harcamadığınız elektrik miktarlarının faturanızda ki yansımasının farklı olmasının altında yatan sebepleri açıklar. Bununla birlikte önünüzde ki zaman zarfında, tarafınıza yansıyacak olan tüm arıza tespitleri de bu rapor sonucunda önceden belirlenebiliyor. Elektrik muayene raporu almak için ilgili birimle görüşme saylayabilir, elektrik sorunlarınızın hangi etkenlerden kaynaklandığını öğrenebilirsiniz.

Elektrik Muayene Raporu

Elektrik Raporlarında Ölçüm yapılır Mı?

Elektrik raporlaması yapılırken; elektrik ölçümünüz dahil birçok işlem uygulanıyor. Sadece ölçüm değil, bununla birlikte elektriği daha verimli hale nasıl getirebilirsiniz gibi sorulara da cevaplar bulunuyor. Böylece Elektrik muayene raporu esnasında; bir tek işlemle, çok farklı sorunlarından nedenlerinin araştırılmasını sağlıyor. Elektrik bakımlarının ne kadar gerekli olduğunu bu raporlamalar sırasında görebilirisiniz. Raporlamaların sizlere sunduğu en büyük kolaylık ise her daim karşılaşabileceğiniz elektrik kaçağı, fazla enerji kullanımı, aksanların yanlış elektrik iletimi yapması sonucunda ortaya çıkan yangın vakaları gibi durumların önüne geçmektir. Tüm buna benzer sorunların önüne geçmenin en kolay yolu olan rapor tekniği adeta elektrik aksanlarınıza check up yapıyor.

Elektrik Muayenesinin raporu Bir Resmiyet Taşıyor Mu?

Elektrik muayenesinin raporları belli kriterlere göre hazırlandığı için yarı resmi bir belgedir. Bu belge sayesinde; kurumlarınızda, iş yerlerinizde, inşaatlarınızda ve buna benzer yoğun elektrik harcaması yapılan yerlerde, doğru şekilde enerjiyi tüketmek için resmi ya da gayri resmi kurumlara başvurduğunuz; elinizde olan bu belge sayesinde farklı kolaylıklarla karşılaşabilirsiniz.

 

 

Bir önceki yazımız olan Elektrik İç Tesisat Raporu başlıklı makalemizde Elektrik dağıtımı, Elektrik İç Tesisat Raporu ve iç tesisat hakkında bilgiler verilmektedir.