20 kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı

İşletmelerin en büyük ihtiyaçları arasında elektrik enerjisi ilk sırada gelmektedir. Elektrik enerjisi verimli olarak kullanıldığı zaman işletmenin sürekliliği devam edecektir. İşletmeler elektrik enerjisi kullanımında, kalite, yeterlilik, süreklilik ve ucuzluk faktörlerine önem verirler. Elektrik enerjisinin daha ucuz tarife üzerinden kullanılabilmesi için kompanzasyon panoları kullanılmaktadır. İşletmelerde kullanılan elektrikli motorların çalışabilmesi için çeşitli anahtarlama sistemlerinin kullanılması gerekir. 20 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı devrede yer alan kontak sayısına göre yeterli düzeyde işlem yapmasına göre belirlenmektedir.

Kontaktör

Kontaktörler kullanıldıkları sistemde anahtarlama sistemi olarak kullanılmaktadır. Motorların çalışabilmesi için bobine elektrik enerjisi iletildiğinde kontaktör sistemi çalışmaya başlar ve içerisindeki palet ileri geri hareket ederek, açık olan kontakları kapatacak, kapalı olan kontakları açacaktır. Bu sistem kesintisiz olarak devam edecek ve motorun düzenli çalışmasını sağlayacaktır. Bunun için 20 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı tercih edilen pano kapasitesine ve ihtiyaç duyulan devre elemanı güç değerine göre listelenmektedir. Kompanzasyon reaktif güç üretimi yapmakta ve üzerinde bulunan devre elemanları aracılığı ile bu güç gerilimini son kullanım cihazına iletmektedir.

20 kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı

Reaktif Güç İhtiyacı

Elektrikli cihazların motorlarının çalışabilmesi içen reaktif güç gerilimine ihtiyaç duyulmaktadır. Bu güç şebekeden çekilmek istenildiğinde kullanıcı işletmeye elektrik kullanım faturası çok yüksek olarak yansıyacaktır. Faturanın düşürülmesi ve enerjinin düzenli kullanılabilmesi için kompanzasyon kullanımı zorunlu hale gelmiştir. 20 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı ihtiyaç duyulan reaktif gücün kayıp yaşanmadan ilgili alana iletilmesini sağlayacak anahtarlama sistemine hesaplanmaktadır. Kompanzasyon panoları reaktif güç üretmekte ve bunu çeşitli devre elemanları ile depolayarak döngü şeklinde kullanarak enerji tasarrufu sağlamaktadır.

Kompanzasyon Sisteminin Kurulumu

İşletmeler için ihtiyaç duyulan tüm enerji ihtiyacının hesaplanması ve ihtiyaç kapasitesine göre sistemin kurulumunun yapılması gerekir. Küçük bir işletme için büyük kapasiteli sistemin kurulması kurulum maliyetlerini yükseltecektir. 20 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı işletmenin ihtiyaç durumuna göre belirlenmekte ve uygun değere sahip kontaktörler kullanılmaktadır. Tüm sistemin kurulumu için yönetmeliklerle belirlenen standartlara uygun olarak yetkili kişiler tarafından ölçüm ve kurulum işlemleri yapılmalıdır. Kurulum için yetkili kişiler elektrik mühendisleridir.

Bir önceki yazımız olan 20 kvar Kompanzasyon Kondansatörü fiyatı başlıklı makalemizde 20 kvar Kompanzasyon Kondansatörü, 20 kvar Kompanzasyon Kondansatörü fiyatı ve kompanzasyon kondansatörü fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.