20 kvar Kompanzasyon Kondansatörü fiyatı

Endüstriyel sektörde elektrik enerjisinin düzenli kullanılması için kompanzasyon pano sistemleri kurulumu yapılır. Kompanzasyon sisteminin düzenli çalışması için çeşitli özelliklerde kondansatörler kullanılmaktadır. Kompanzasyon boyutlarına göre kondansatör özellikleri özel olarak belirlenir. 20 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı tercih edilen devre elemanının çeşitlerine göre belirlenebilmektedir. Kondansatörler geçici süreliğine elektrik enerjisinin depolanmasını sağlayan cihazlardır. Kondansatörlerin hesaplama değerleri farad olarak hesaplanmaktadır. Elektrik sistemlerinde kondansatörler C sembolü ile gösterilmektedir.

Depolama Cihazı

Kısa süreliğine elektrik depolama elamanı olarak kullanılan kondansatörler iki iletken levha ve aralarında bulunan yalıtkan bir tabakadan oluşmaktadır. Elektrik ve elektronik sistemlerde kondansatörler iki ince ayaklı olarak kullanılır. 20 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı kullanılan yalıtkan malzeme cinsine göre belirlenir ve kurulacak sistemin gücüne göre seçilir. Kondansatör devre elemanlarında, kağıt, mika, polyester, seramik, tantal, metal kağıt gibi maddeler kullanılmaktadır. kondansatörler depolayacakları elektrik kapasitesi, kullanılan iletken plakaların yüzey alanlarına ve plakalar arasındaki mesafenin genişliğine göre değişmektedir. Ancak kondansatörler piller gibi elektrik enerjisini uzun süreli depolama yapamamaktadır.

20 kvar Kompanzasyon Kondansatörü fiyatı

İhtiyaç Duyulan Voltaj

Kompanzasyon sistemlerinde kullanılan kondansatörlerin verimli ve sorunsuz çalışabilmesi için sistemde kullanılacak olan voltaj hesaplamasına göre volt değeri ayarlanmalıdır. 20 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı volt değerlerine göre belirlenir. Kondansatörlerin işlevlerini yerine getirebilmesi için kullanıldığı devre kaç volt ile çalışıyorsa kondasatör volt değeri de aynı seviyede olmalıdır. Devre voltajı yüksek kondansatörün volt değeri düşük olursa, kondasatörde aşırı ısınma meydana gelecek ve patlama gibi durumlar ortaya çıkabilecektir.

Kompanzasyon Bakımları

Büyük işletmeler elektrik enerjisine daha fazla ihtiyaç duymakta ve yüksek elektrik gerilimine ihtiyaç duyan çeşitli cihazlar kullanmaktadır. Reaktif güç gerilimi ihtiyaçları kompanzasyon pano sistemlerinde kullanılan devre elemanları sayesinde sağlanmaktadır. 20 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı pano ebatlarına göre seçilecek ürün yapı özelliğine göre üretici firmalar tarafından piyasaya duyurulur. Kompanzasyon ve devre elemanlarının bakımları düzenli yapıldığında sistem kesintisiz çalışacak, işletmenin karlılık oranı artacaktır. Kompanzasyon panoları aşırı gerilime maruz kaldıkları için devre elemanları uygun değerlerde kullanılmalı ve sistem sürekli gözetim altında tutulmalıdır.

Bir önceki yazımız olan 12,5 Kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı başlıklı makalemizde 12, 12.5 Kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı ve 5 Kvar Kompanzasyon Kontaktörü hakkında bilgiler verilmektedir.