5 Kvar Kompanzasyon Kondansatörü Fiyatı

Kondansatör sistemleri, kompanzasyon panolarının işlevini arttıran ve performansını yükselten bir cihaz olması nedeniyle, işletmeler için vazgeçilmez entegre cihazlar arasında bulunuyor. Öte yandan kondansatör sistemleri oldukça farklı kullanım alanlarına sahip olmakla birlikte, kapasitör adı ile isminden söz ettiriyor. Bu sistemler iki uca sahip bir devre elamanı görevi görmekte olup, elektrik tesisat sistemlerinde enerji depolama görevi üstlenmesinden dolayı yoğun bir şekilde tercih edilmektedir.

Kompanzasyon sistemleri ise işletmelerin enerji faturalarından tasarruf etmesini sağlayan ve elektrik devrelerinde meydana gelen reaktif güç dengesinin korunmasını sağlayan düzeneklerin genel adıdır. 5 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı dolayısıyla ürünlerin kapasitesine ve kullanım amaçlarına göre değişim göstermektedir.

5 Kvar Kompanzasyon Kondansatörünün Görevi

İki uçlu bir devre malzemesi olan kondansatörler veya diğer adıyla kapasitörler alternatif gerilim ve akım iletimi gerçekleştirme özelliği taşıyor. Dolayısıyla kapasitörler alternatif elektrik akımı iletme işlevine saip olduğundan dolayı, sanayi işletmelerinde farklı amaçlar ile kullanılabiliyor. Öte yandan kondansatörler, kompanzasyon sistemleri gibi güç üretimi gerçekleştiren düzeneklerin dışında, filtreleme ve rezonans devrelerinde de elektrik akım ve gerilimini kontrol etmek amaçlı kullanılmaktadır. Dolayısıyla 5 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı üretici firmalara ve sistemin niteliklerine göre değişim gösterebiliyor.

5 Kvar Kompanzasyon Kondansatörü Fiyatı

5 Kvar Kompanzasyon Kondansatörü Çalışma Sistemi

Kompanzasyon sistemlerinde kullanılan reaktif enerji kondansatörler aracılığı ile depolanıyor. Bu denli önemli bir işleve sahip olan 5 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı ürün ölçülerine ve niteliklerine göre değişiyor. Bu entegrasyon malzemesinin çalışma prensibi incelendiğinde; oldukça hassas bir şekilde çalışmakta olduğunu ve kompanzasyon sistemlerinin tam verimle çalışmasına olanak sağladığını söylemek mümkündür.

Kondansatör Çeşitleri

Kapasitörler farklı çalışma alanlarında ve farklı gayeler ile kullanılmaktadır. Dolayısıyla kondansatörlerin birçok çeşidinin bulunduğunu söylemek mümkündür. İşletmeleri yoğunlukla tercih ettiği başlıca kondansatör çeşitleri; seramik kondansatörler, trimer kondansatör, süper kapasitör, elektrolit kondansatör, mika kondansatör ve tantal kapasitörlerdir. Bu kapsamda elektrik enerjisinin 10 kattan 100 kata kadar depolanmasına olanak sağlayan 5 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı ürünün türüne, ebatlarına ve amacına göre değişim gösteriyor. Maliyetleri aşırı derecede yüksek olmamasından dolayı da tercih sebebi olabiliyor.

 

 

Bir önceki yazımız olan 1,5 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı başlıklı makalemizde 5 kvar kompanzasyon kondansatörü fiyatı, kompanzasyon kondansatörü fiyatı ve kondansatör devre elemanları hakkında bilgiler verilmektedir.