25 kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı

Kompanzasyon kontaktörü tüm elektrik devrelerinde ani akımların (pik akım) normal seviyelere düşürülmesi amacıyla kullanılır. Kompanzasyon kontaktörü kısa devre, pik akım gibi durumlarda sigortaya gelen akımı düzenlediği için elektrik devresi ve kullandığımız cihazların arazı yapmasını önler. Kullanılacak kontaktör için kvar değeri önemlidir. Kvar değeri sistemin kullandığı güç, sıcaklık, kullanım yoğunluğu gibi etkenler hesaplanmalıdır. 25 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı sizi daha büyük maliyetlerin doğmasını önleyeceğinden önemsiz kalmaktadır.

25 Kvar Kompanzasyon Kontaktörü Kullanım Alanları Nedir?

Kompanzasyon kontaktörleri kondansatör bulunan devrelerde kullanılır. Kondansatör gelen elektrik akımını kısa süre bünyesinde bekleterek bir nevi depolama yapan elektronik devre elemanıdır. Devre üzerinde C ile gösterilir. Güç birimi faraddır. Kondansatör birçok elektronik devrede kullanılır ve devreye giren ilk akımlar kondansatör üzerinden diğer elemanlara yönlendirilir. Kompanzasyon kontaktörleri kendisine gelen akımı düzenleyerek bu kondansatörlere iletmesi kondansatörün dolayısıyla elektronik devrenin gereğinden fazla akım alarak zarar görmesine engeller. Bu nedenle 25 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı için ödediğiniz tutar daha büyük tutarlı olan elektronik cihazın korunmasını sağlamış olur. Kompanzasyon kontaktörü motorlu cihazlar, ısıtıcı ve aydınlatmalar gibi devrelerde kullanılır ve kullanılması önerilir.

25 kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı

Kompanzasyon Kontaktörü Kullanmanın Faydaları ve Çeşitleri Neler?

Evinizde, işyerinizde veya fabrika gibi birçok yerde mali değeri bizler için önemli olan elektronik cihazlar ve devrelerin korunması amacıyla kullanılır. Bu cihazların belki de rutin bakımı veya küçük bir parçası 25 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı kadar olduğu düşünülürse cihazı korumanın önemi ortaya çıkmaktadır. 25 kvar kompanzasyon kontaktörü fiyatı sizi cihaz ve elektrik tesisatı arızalarından korumuş olacaktır. Kompanzasyon kontaktörü kullanım alanlarına göre üç çeşittir. Bunlardan birincisi Münferit (tek tek) kompanzasyondur.

Münferit kompanzasyon büyük motorlar, aydınlatma, sistemleri ve besleme hatlı devrelerde kullanılır. Adından da anlaşılacağı üzere tek devre için kullanılır. İkinci Grup Kompanzasyondur. Grup kompanzasyon bir tesis, fabrika gibi birçok cihaz ve makinenin birlikte çalıştığı devrelerde kullanılır. Üçüncü tür ise merkezi kompanzasyondur. Merkezi kompanzasyon en yaygın olarak kullanılan kompanzasyondur. Tesis veya fabrika gibi yapıların ana panolarında kullanılır. Her bir kullanıcının aynı anda veya farklı aralıklarla çalışmasına göre akım ayarlaması otomatik yapılır.