Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatları

Elektrik devrelerinin aktif ve pasif bir konuma dönüştürülmesinde uzaktan kumanda sistemi ile çalışan ve yüksek potansiyelde elektromanyetik güç üreten anahtarlara kompanzasyon 

kontaktörü fiyatları adı verilir. Kompazasyon panolarında, elektrik motorlarında, ısıtma ve kumanda gibi elektrik yüklü mekanizmaların kontrol edilmesi söz konusudur. Kompanzasyonlar açısından özel anlamda üretilen kontaktörler ise, yüksek aktif olunmada enerji üretiminde görev üstleniyor.

Kontaktörün Temel Elemanları

Kontaktörlerin birden fazla türleri söz konusudur ve içeriğinde palet, demir, nüve ve kontakt ve bobin gibi elementler yer alıyor. Dolaysıyla kompsnzasyon kontaktörü fiyatları söz konusu elementlerin farklılığına ve kalite standartlarına göre farklılık teşkil edebiliyor.

Özellikle de termik röle mekanizması ile birlikte aktif edildiğinde işyerlerini ve işyerlerinde yer alan cihazların yüksek elektrik akımına karşı korunmasını sağlıyor. Ayrıca, düşük gerilimli mekanizmalar açısından da uygun kontaktör türleri söz konusudur.

Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatları

Kompanzasyon Kontaktör Standartı

Kompsnzasyon kontaktörleri yasal olarak belirtilen kalite standartları baz alınarak üretimi gerçekleştirilir. Yasal olarak öngörülen şartlar dahilinde üretimi gerçekleştirilen kompanzasyon kontaktörü fiyatları anma gerilimi ise 690 V gibi bir potansiyel üzerinden satışa sunuluyor. Kompanzasyon kontaktörleri ile diğer kontaktör türleri arasında söz konusu olan temel farklılık ise, standart olarak öngörülen değerler ve gerilim potansiyelidir.

Kompanzasyon Kontaktör Türleri

Piyasalarda uygun fiyat tarifesinden satışa sunulan kompanzasyon kontaktörü fiyatları konusunda değişkenlik meydana gelmesine sebep olan önemli etkenlerden biri de, kontaktörlerde söz konusu olan yapısal farklılıklardır. Kompanzasyon kontaktörler yapısal yönden alternatif akım ve doğru akım olarak 2’ye ayrılıyor. Ayrıca, ilgili firmaların üretim potansiyeli baz alınarak da basınçlı, elektromanyetik ve elektro-pnömatik olarak toplamda 3 farklı türe ayrılıyor.

Özel olarak üretilen ve her bütçeye hitap edici fiyat tarifesi üzerinden satışa sunulan kompanazasyon kontaktörü fiyatları ilgili firmaların kurumsal web siteleri üzerinden sipariş verilebildiği gibi, doğrudan firma ile görüşülerek de sipariş verilebilir. Fakat kompanzasyon kontaktörleri satın alınmadan önce mutlaka ürün hakkında gerekli bilgiler üretici firmadan talep edilmelidir.

 

Bir önceki yazımız olan Kompanzasyon Kontaktörü başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.