Entes Endüktif Güç Kontrol Rölesi

Entes endüktif güç kontrol rölesi, kompanzasyon işlemlerinde güç potansiyelinin belirlenmesinde kullanılan bir mekanizmadır. Gerçekleştirilmesi gereken iş potansiyeli baz alınarak Entes endüktif güç kontrol rölesi elektrik tesisinde kapasitif yada endüktif güç dizayn edilir. Tesisler özellikle sargılar sebebiyle daha çok Entes endüktif güç kontrol rölesi tercih ediyorlar.

Endüktif ya da kapasitif güç oranı daha çok reaktif güç olarak söz konusu olur ve çoğu kez boşa giden bir yük görevi üstlenir. Bu bakımdan gerçek anlamda görev üstlenen güç reaktif güç olmasına rağmen tesisler kullandığı bazı malzemeler sebebiyle reaktif güç tercih etmek zorunda kalabilirler. Dolaysıyla söz konusu gereksiz güç kullanımı dengelenmesinde ise kompanzasyon işlemi gerçekleştiriliyor.

Entes Endüktif Güç Kontrol Rölesi Nedir?

Karmaşık gibi algılanması söz konusu olmasına rağmen Entes endüktif güç kontrol rölesi kuvvet kat sayısına erişim sağlamak açısından kondansatörleri otomatik anlamda devreye sokabilen ve devre dışı bırakabilen elektronik olarak kullanılan bir cihazdır. Entes endüktif güç kontrol rölesi gösterge paneli ise çıkış röle devre katlarından ve kıyaslama faktöründen meydana gelir.

Sistem içerisinde yer alan gerilim ve akım faktörü doğrudan faz değişkenliğini algılayarak çıkış röle grubu sayesinde doğrudan kondansatörlere iletir. Kuvvet kat sayıları eksi düzeye inmesi ile beraber kansantörleri sıralı bir şekilde devreye alınmasını sağlar.

Entes Endüktif Güç Kontrol Rölesi

Entes Endüktif Güç Kontrol Rölesi Fiyatları

Entes endüktif güç kontrol rölesi uygun fiyat tarifesi ile satışa sunuluyor. Üretici firmalar tarafından garanti belgesi ile satılan Entes endüktif güç kontrol rölesi bu sayede işletmeler tarafından uzun yıllar boyu güvenle kullanılabilir.

Endüktif Ceza Nedir?

Elektrik faturalarında daha çok boş olan alanda Entes endüktif güç kontrol rölesi söz konusudur. Söz konusu bölüm, işletmeler tarafından endüktif ve reaktif yük çekimi baz alınarak enerjinin boşa kullanıldığı yansıtıldığı alandır. Endüktif ceza durumunun engellenmesi açısından entes endüktif güç kontrol rölesi yük potansiyeli baz alınarak anahtarlanarak sisteme ilave edilir.

Bir önceki yazımız olan 100 kvar kompanzasyon panosu fiyatları başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.