100 kvar kompanzasyon panosu fiyatları

Kompanzasyon; voltaj ile akım arasındaki farkla ilişkilidir. Endüktif yüklerin ve kapasitif yüklerin etkisiyle akım sinyalinin olduğu merkez noktadan voltaj sinyalinin merkez noktasına artı ya da eksi 90° bir faz kayması yaşanması bekleniyor. Endüktif yükle kapasitif yükün karşılıklı olarak birbirini etkilemesi sonucu voltajla akım sinyali arasındaki seviyenin 0° seviyesinde tutulmasını sağlayan sistem kompanzasyon olarak biliniyor. Diğer bir ifadeyle elektrik sistemindeki bobin, elektrik motoru gibi mıknatıslanma etkisiyle elektrik enerjisinin durağan bir hale gelmesini sağlayan sitem olarak da açıklanabilir.

Kompanzasyon panosu da işletmeler tarafından kullanılan enerjinin düzenlenmesini sağlayan kondansatör ve ölücü aletleri üzerinde yer alan pano sistemidir. İşletmelerde de kompanzasyon bulundurulması zorunlu bir durumdur. Zorunlu olduğu için işletmeler kompanzasyon sistemlerin kurulumu için fiyat araştırması yaptığı biliniyor. 100 kvar kompanzasyon panosu fiyatları hususunda net bir fiyat vermek mümkün görünmüyor.

100 kvar kompanzasyon panosu fiyatları

100 Kvar Kompanzasyon Pano Sistemi Bağlatacak İşletmelere Tavsiyeler

Kompanzasyon sistemini bağlatacak işletmeleri; beslenme sağlayacak olan voltajın yapısına, reaktif güç sisteminin çalışma prensiplerine, kondaktör sistemlerini giriş yapıları, reaktif güç sisteminde bulunan kabloların yapısına, kablo kesitleri ile kablo parçalarının uyumlu olup olmadığına dikkat etmeleri tavsiye ediliyor. 100 kvar kompanzasyon panosu fiyatları ile ilgili birçok firmadan fiyat alması önerilmekte.

100 Kvar Kompanzasyonun Faydaları

Kompanzasyon sistemlerinin hem üreticiler hem de tüketiciler açısından birçok faydası bulunuyor. Üreticilere kompanzasyonun sağladığı faydalar arasında; enerji üretimini sağlaması, satış maliyetini azaltması, enerji dağıtım tesislerinde verimliliği artırdığı biliniyor. Kompanzasyon sisteminin tüketiciler için faydaları ise; tesisin kapasitesini artırması, enerji kayıplarının engellenmesi, enerji sarfiyatının azaltılması vb. gibi sıralanabilir. Bu noktada 100 kvar kompanzasyon panosu fiyatları da işletmelerin bütçesini zorlamıyor.

Kompanzasyon Bağlantısı Yaptıracak İşletmeler Nelere Dikkat Etmeli?

Kompanzasyon bağlantısı yaptıracak işletmelerin; enerji sağlayan voltajın yapısına, reaktif gücün çalışıp çalışmadığına, reaktif güç içerisinde bulunan kablo yapılarına dikkat ederek kurulum yaptırmaları öneriliyor. 100 kvar kompanzasyon panosu fiyatları ile ilgili farklı firmalardan fiyat aldıktan sonra en kaliteli hizmeti sağlayan firma tercihinde dikkatli olmaları isteniyor. Siz de bu kurallara dikkat ederek kompanzasyon bağlantı kurdurabilirsiniz.

 

Bir önceki yazımız olan 50 kvar Kompanzasyon Kontaktörü Fiyatı başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.